...altyd nijsgjirrich!

Website erfgoedtrynwalden officieel gelanceerd

Vrijdagmiddag 28 februari werd in Heemstra State de website van de Stichting Cultureel Erfgoed Trynwâlden gelanceerd.

Voorzitter Sietske Boersma heette de aanwezigen welkom en vertelde over het ontstaan van deze site. Middels een film van Hans Dijkstra werd de site uitgelegd en konden de aanwezigen een en ander proeven. Want proeven was het, er staat zoveel op deze site dat het niet in een ogenblik getoond kan worden.
De stichting heeft heel veel oude gegevens in deze website verwerkt. Oude foto’s van gebouwen, bestaand of al afgebroken, Trynwâldsters en zakenpanden zijn gedigitaliseerd. Een enorme klus waar veel vrijwilligers mee annex waren en die door de voorzitter bedankt werden. De site is hier te vinden.
Het lied van de Trynwâlden werd gezongen door Baukje Pasma met begeleiding van accordeonmuziek. Aan het eind van deze bijeenkomst vroeg Pieter Woudstra van de 4 mei stichting nog om foto’s of attributen uit de oorlog voor een expositie in dBieb rond 4 en 5 mei. Later zal hiervoor nog een oproep verschijnen.