...altyd nijsgjirrich!

Expositie olieverfschilderijen en tegeltableaus van Hein van der Helm in dBieb

De expositie in de bibliotheek te Gytsjerk in december 2025 en januari 2026 werd vrijdagmorgen geopend.

In december en januari is er weer een nieuwe expositie in de bibliotheek. Dit keer van Hein van der Helm uit Franeker maar geboren aan de Canterlandseweg te Gytsjerk. Hij maakte zijn eerste schilderij toen hij 15 jaar was en pakte het weer op toen hij 55 was. Schilderen is voor hem meer dan zomaar een hobby – het is een manier om tot rust te komen, zijn gedachten te ordenen en zijn eigen wereld te creëren met kleur en vorm. De rijke kleuren van olieverf fascineren hem, elk doek verrast hem weer. Creativiteit geeft hem elke dag plezier, energie en voldoening.
Daar is ook zijn passie ontstaan om te gaan plateelschilderen. Het is een heel andere techniek, die gebruikt wordt om keramiek te beschilderen. Dit vraagt meer precisie en traditie, maar is daardoor juist erg inspirerend. Hij vind het bijzonder om met zijn eigen handen iets te maken dat niet alleen kunst is, maar ook een gebruiksvoorwerp kan worden. De geschiedenis en ambachtelijke uitstraling van plateel spreken hem enorm aan.

De tegeltableaus en de kleine stillevens bevinden zich in de vitrines in de bibliotheek. De landschapschilderijen hangen aan de wanden. De realistische kunstwerken van Hein kunnen tijdens openingsuren van de bibliotheek worden bekeken: maandag 13:30 uur – 20:30 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 13:30 uur – 17:30 uur en vrijdag 10:00 uur – 17:30 uur.

Informatie uit de Einekoer waar ook meer over Hein van der Helm te lezen valt.

(Klik op onderstaande foto voor een vergroting en het bepalen van eigen snelheid op tablet of computer).